Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajā jauno zinātnieku konkursā «ResearchSlam 2018»
1. vietu un 700 eiro stipendiju saņēma Zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks un Latvijas Universitātes (LU) doktorants Ingus Pērkons, kurš klausītājus iepazīstināja ar savu pētījumu par cilvēku lietoto medikamentu ietekmi uz vidi ilgtermiņā un kā šo piesārņojumu visefektīvāk izmērīt.

Izrādās, ka apkārtējās vides paraugos – upju un ezeru ūdeņos, moluskos un pat zivīs – arvien biežāk atrodami medikamenti, kurus cilvēki ikdienā lieto. To koncentrācija nav liela, bet pietiekama, lai radītu negatīvas sekas ekosistēmai, it īpaši ūdens iemītniekiem.

Ingus Pērkona prezentācija un atraktīvais stāstījums izpelnījās visaugstāko žūrijas vērtējumu, gan arī vislielākās skatītāju simpātijas.

Savukārt praktiskākās zinātnieces titula ieguvēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) doktorante Guna Ringa-Karahona pēta Q drudža izplatību slaucamo govju ganāmpulkos, un sava darba laboratorisko daļu veic Zinātniskajā institūtā “BIOR”, Molekulārās bioloģijas un Seroloģijas nodaļās pie Dr. biol. Leldes Grantiņas-Ieviņas, kas ir viena no Gunas disertācijas vadītājām.

RTU rīkotā konkursa mērķis ir rosināt jaunos zinātniekus par saviem pētījumiem stāstīt sabiedrībai vienkāršā, saprotamā un atraktīvā veidā, to īstenojot PechaKucha™ (20 slaidi x 20 sekundes) prezentāciju formātā.

Foto no RTU arhīva

Foto no RTU arhīva