“BIOR” samazina COVID-19 izmeklējuma izmaksas; turpmāk 34,06 eiro

Turpmāk valsts zinātniskā institūta "BIOR" COVID-19 izmeklējuma pakalpojuma summa 34,06 eiro, cenā iekļauts tulkojums angļu vai krievu valodā.

Iedzīvotājiem, kuriem parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u. c.) COVID-19 izmeklējums ir bez maksas, proti, valsts apmaksāts. Pagaidām datums, līdz kuram šāda kārtība, Slimību profilakses un kontroles centrs nav noteicis.

Tāpat bezmaksas Covid-19 izmeklējumu pacienti var veikt, ja ir izsniegts ģimenes vai ārstējošā ārsta norīkojums. Situācijās, ja tests jāveic steidzami, ārsts to norāda nosūtījumā.

COVID-19 izmeklējums pirms ārzemju brauciena ir maksas pakalpojums. Par nepieciešamību nodrošināt tulkošanu, laboratorija jāinformē pirms testa nodošanas.

Lai pieteiktos COVID-izmeklējumam, aicinām zvanīt uz tālruni 28369560.  Testēšanas rezultāti pēc izmeklējumu veikšanas tiks nosūtīti 24 stundu laikā.

COVID-19 testēšanu valsts zinātniskā institūta “BIOR” laboratorija nodrošina speciāli izveidotā testēšanas punktā Lejupes ielā 3, Rīgā darba dienās no plkst. 9.00-19.00 pēc iepriekšēja pieraksta.

Atgādinām, ka Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka personām, kuras ieradušās Latvijā veikt darba pienākumus no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, Covid-19 analīzes jāveic obligāti.

Valsts zinātniskais institūts "BIOR" ir vadošais pētniecības, laboratorisko izmeklējumu un zināšanu pārneses centrs Baltijā. Institūts, balstoties uz inovatīvām pētniecības metodēm, rada praktiski pielietojamas zināšanas tādās jomās kā sabiedrības un vides veselība, pārtika, zivsaimniecība un veterinārmedicīna.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Dimante
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior”
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 26111123