Eirobarometrs 2019 – pārtikas drošība Eiropas Savienībā

Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes (EFSA) pasūtītais īpašais Eirobarometrs 2019 sniedz ieskatu:

  • Eiropas Savienības iedzīvotāju vispārējā ieinteresētībā pārtikas drošības jautājumos, ieskaitot faktorus, kas ietekmē ar pārtiku saistītu lēmumu pieņemšanu, galvenos informācijas avotus, kas tiek izmantoti, lai iegūtu informāciju par ar pārtiku saistītiem riskiem, izmaiņām paradumos un viedokli par komunikāciju par ar pārtiku saistītajiem riskiem.
  • Par respondentu zināšanām un riska uztveri situācijās, kas saistītas ar pārtikas drošību, uzticēšanos dažādiem informācijas avotiem un izpratni par Eiropas Savienības pārtikas drošības sistēmu.

Eiropas Savienības iedzīvotāju aptauja norisinājās šogad visās 28 dalībvalstīs no 9. līdz 26. aprīlim. Kopā tika nointervēti 27655 respondentu no dažādām sociālajām un demogrāfiskajām grupām, intervijas bija respondentu dzimtajā valodā un norisinājās respondentu dzīvesvietās.

Eirobarometra rezultāti rāda, ka 57% Latvijas iedzīvotāju ir ieinteresēti pārtikas nekaitīguma jautājumos. Latvijas iedzīvotāju izvēli, iegādājoties pārtikas preces, visvairāk ietekmē produkta cena, bet visvairāk pārtikas nekaitīguma jomā Latvijas iedzīvotājus satrauc pārtikas piedevas – krāsvielas, konservanti un aromatizētāji. 

Rezultāti no aptaujas Latvijā

 

Preses relīze EFSA mājaslapā 2019 Eurobarometer on Food Safety in the EU

Eirobarometra 2019 – rezultātu apkopojums Special Eurobarometer Wave EB91.3

Interaktīvais rīks par to kas satrauc Eiropas Savienības iedzīvotājus pārtikas drošības jomā  How many citizens are concerned about....