Piektdien, 10. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Itālijas Veselības ministrijas Dzīvnieku veselības un veterināro zāļu direktorāta vadītāju Silvio Borello (Dr. Silvio Borrello) un Milānas (Itālija) vicemēri Annu Skavuzo (Anna Scavuzzo). Sarunās piedalījās arī zinātniskā institūta „BIOR” direktors Aivars Bērziņš un Pārtikas un veterinārā dienesta vadība. 

Puses pārrunāja iespējamo Latvijas sadarbību pārtikas tirdzniecības jomā, kā arī tika parakstīts sadarbības līgums veterināro zāļu aprites jomā. Savukārt  zinātniskā institūta „BIOR” direktors Aivars Bērziņš  kopā ar sarunu biedriem pārrunāja sadarbības iespējas pētniecības jomā, īpašu uzmanību vēršot uz dzīvnieku infekciju un zoonožu izpēti, kā arī sadarbības stiprināšanu laboratoriskās diagnostikas jomā.
 
Milānas vicemēre Anna Skavuzo 2015. gadā bija iesaistīta “Expo Milano” organizēšanā, tāpēc amatpersonas pārrunāja Latvijas pārtikas ražotāju iespējas piedalīties pārtikas izstādēs Itālijā, kā arī Itālijas pārtikas ražotāju dalību starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food”.
 
Noslēgtais līgums veterināro zāļu aprites jomā dos iespēju abām valstīm pilnveidot līdzšinējo pieredzes apmaiņu veterinārās farmācijas jomā, tādējādi sniedzot ieguldījumu cilvēka un dzīvnieku veselības aizsardzības sistēmu uzlabošanā. Līgums paredz apmācības par veterināro zāļu novērtēšanu, veterināro zāļu izsekojamības sistēmas attīstību, kā arī pieredzes apmaiņu par inspekciju procedūrām un auditu.

 

BIOR