logo

Pētniecības projekta Nr.1.1.1.2/VIAA/1/16/219 ietvaros zinātniskajā institūtā “BIOR” uzsākts pētījums par Latvijā iegādājamo zāļu tēju kvalitātes novērtējumu attiecībā uz pelējuma metabolītu - mikotoksīnu izplatību.

Pētījuma autors: I. Reinholds.

Pētījuma mērķis ir izvērtēt mikotoksīnu izplatības līmeņus un iespējamos risinājumus risku mazināšanai.

Mikotoksīni ir pārtikas piesārņojums, kas var veidoties augšanas un uzglabāšanas procesā, un tie var būt termiski izturīgi žāvēšanas procesā. Ņemot vērā, ka šādas tējas tiek lietotas pamatā medicīniskiem nolūkiem, to drošības un kvalitātes novērtējums ir īpaši svarīgs un aktuāls.

Pētījuma būtība ir izstrādāt metodi un to pielietot Fusarium klases mikotoksīnu piesārņojuma kontrolei zāļu tējas sausajos paraugos un to uzlējumos.

Tālāka metodes pielietošana, testējot Latvijā audzētos zāļu tēju paraugus, un šo datu analīze paaugstinās Latvijā audzēto tēju drošību un sekmēs sabiedrības informētību par tās kvalitāti attiecībā uz mikotoksīnu piesārņojumu, tēju uzglabāšanu un lietošanu.

Sadarbības iestāde VIAA. Projekta ilgums 36 mēneši. Projekta kopējās izmaksas ir 133 806 EUR, no kurām 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

foto

 

 

 

 

 

 

 

 

14.03.2018.