Zinātniskās datubāzes

Institūtā pieejamas elektroniskās zinātniskās datu bāzes un bibliogrāfiskās citējamības datubāzes ar plašām informācijas meklēšanas un filtrēšanas iespējām. Oriģinālu zinātnisko rakstu meklēšana, pētīšana, citēšana un publicēšana ir būtiska zinātniskās darbības sastāvdaļa. Noderīga ir arī cita zinātniskā literatūra, piemēram, pārskata raksti, konferenču tēzes vai grāmatas.

 

 sciencedirect

ScienceDirect® ir elektroniskā rakstu krātuve, ko piedāvā izdevējs Elsevier. Tajā atrodami pilna teksta raksti zinātnē, tehnoloģijās un medicīnā ar bibliogrāfisko informāciju. Datubāze piedāvā plašu klāstu iespēju, kas atvieglo meklēšanu, pārlūkošanu, jaunumu saņemšanu un interesējošo rakstu pārvaldīšanu. Datu bāzē iekļauti vairāk kā 3800 kvalitatīvi zinātniskie žurnāli un 35000 grāmatas, kas aptver vairāk kā 24 pētniecības jomas.

scopus

Scopus® ir lielākā globālā bibliogrāfiskās citējamības datubāze, kurā iekļauti atreferējumi no recenzētas zinātniskās literatūras – žurnāliem, grāmatām un konferenču tēzēm. Datubāzē iekļauti izdevumi, kas atbilst noteiktiem kvalitātes kritērijiem. Tā piedāvā rīkus, lai meklētu, analizētu, vizualizētu un saglabātu informāciju par interesējošiem rakstiem, kā arī laikus uzzinātu par jaunumiem. Šāda datubāze paver iespēju iegūt detalizētu pārskatu par zinātnē notiekošo jebkurā pētījumu jomā.

scival

SciVal® ir risinājums, kas paredzēts ap 7500 institūciju 220 valstīs (institūtu, universitāšu, kompāniju, u.c.) zinātniskā snieguma salīdzināšanai. SciVal piedāvā salīdzināt un analizēt institūcijas, autorus, pētnieku grupas, valstis un publikāciju krājumus pēc dažādiem bibliogrāfiskajiem datiem, t.sk. dažādiem ietekmes faktoriem, publikāciju skaita, skatījumu skaita un atslēgas vārdiem, kā arī pēc publicētajiem patentiem. Šāds risinājums paver iespēju ne tikai novērtēt personīgo vai savas organizācijas sniegumu un salīdzināt to ar citiem, bet arī meklēt potenciālos sadarbības partnerus un aktuālas pētījumu jomas.

web of science

Thomson Reuters Web of Science™ ir liela globālā bibliogrāfiskās citējamības datubāze, kurā iekļauti atreferējumi un bibliogrāfiskie dati no recenzētas zinātniskās literatūras vairāk kā 12000 zinātniskajos izdevumos. Datubāze piedāvā plašas meklēšanas un rezultātu analīzes iespējas, jo īpaši iespēju pārlūkot citējošos un citētos rakstus.

 

Datubāze BIODATA

"BIOR" Zivju resursu pētniecības departamenta informācijas un datu nodaļa administrē un pilnveido Latvijas zivsaimniecības bioloģisko datu sistēmu BIODATA, kas tika izveidota 2003. gadā zinātnisko (bioloģisko, hidrobioloģisko un okeanogrāfisko) datu glabāšanai un to apmaiņas nodrošināšanai. BIODATA sistēma tiek izmantota Latvijas nacionālās zivsaimniecības datu vākšanas programmas izpildes gaitā, un veicot datu apstrādi un sagatavošanu atbilstoši starptautisko datubāzu (FishFrame, DATRAS u.c.) prasībām Starptautiskās Jūras pētniecības padomes (ICES) ietvaros.